Duvar Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak sinein Kapsamlı Bir Kılavuz

Hiç duvarlarınıza denetlemep "orada bulundum, şunu gördüm" sanckaloriı hissettiniz mi? Ihtimal modası geçmiş bir duvar kağıdına, gevşek bir boya rengine sahipler evet da yalnızca yenilenmeye gereksinimlerı var. Artık endişelenmeyin! Duvarlarınızı sprey boyayla boyamak, sahaınıza yeni bir soluk getirmenin dönüştürücü ve bütçe dostu bir yolunu sunar. Bu kapsamlı kılavuz, harika boyayı seçmek ve çdüzenışma meydanınızı hazırlamaktan dört dörtlük bir yüzey elde etmeye denli, duvarları sprey boyayla boyama karşı bilmeniz gereken her şeyi kapsar.

Kanvası Tasalanmak: Sevap Boyayı Seçmek

İç ve Dış: İç mekan duvarları midein özel olarak tasarlanmış boyayı tercih edin. Dış cephe boyası, kapalı alanlarda zararlı olabilecek uçucu uzvi bileşikler (VOC'ler) dâhilerir.
şümul: Pop seçenekler arasında müstevi (kusurları gizlemek dâhilin idealdir), yumurta kabuğu (yumuşak bir parlaklık sunar), saten (yıkanabilirliği ferah bir parlaklıkla dengeler) ve yarı nurlu (son sıcaklıkölçer dayanıklı ve silinebilir, fakat kusurları vurgulayabilir) bulunur.
Renk: Oda büyüklüğü, tabii ışık ve istenen canlılık hali kabilinden faktörleri bölüm önünde bulundurun. Daha degaje renkler havadar bir his yaratırken, daha yürekli tonlar dramatiklik katabilir. Boya örnekleriyle denemeler yapmaktan korkmayın!
Cephaneliğinizi Dermek: üs Vesait ve Malzemeler

Damla Bezler: Zeminlerinizi ve mobilyalarınızı damlama bezleri veya plastik örtülerle boya sıçramalarına karşı koruyun.
Ressam Bandı: Ressam bandıyla boya çizgilerini ve kenarlarını zampara bir şekilde tanılamamlayın. Bandı çıfamilyarken boyanın soyulmasını önlemek kucakin rafine yüzeyler karınin özel olarak tasarlanmış bir tür seçin.
Asayiş Gözlükleri ve Maske: Gözlerinizi ve teneffüs sisteminizi boya yamanından ve toz parçyaraklarından koruyun.
Zımpara Kağıdı (İsteğe demetlı): Pürüzsüz bir yüzey elde buyurmak bâtınin bulunan duvarları yeğniçe zımparalayarak kusurları giderin.
Saffet Malzemeleri: Boyamadan önce duvarları arıtmak dâhilin çaput, sünger ve bir kova sabunlu akarsu toplayın.
Boya Rulosu ve Tepsisi (İsteğe rabıtlı): Odak noktası sprey boyama olsa da, köşelere gelmek ve önemsiz alanlara rötuş inşa etmek dâhilin elinizde bir pasta ve tepsi bulundurmak faydalı olabilir.
Boya Püskürtücü: Optimum arama ve minimal aşırı püskürtme karınin erdemli nitelikli bir HVLP (Mualla Hacimli, Sakıt Matbuatçlı) püskürtme makinesi seçin. Sırf küçümencik bir projeniz varsa püskürtücü kiralamayı düşünün.
Savaş Kayranını Hazırlamak: Duvarlarınızı Boyaya Hazırlamak

Odayı Temizleyin: Arı bir çaldatmaışma düzı tevlit etmek bâtınin mobilyaları ve örek askılarını çıkarın.
Her Şeyi Örtün: Zeminleri ve mobilyaları damla bezlerle titizlikle örtün.
Tasfiye Süresi: Tozu, kiri ve örümcek ağlarını kazımak sprey boya duvar yürekin duvarları sabunlu suyla yıkayın. Boyamadan önce duvarların top kurumasını bekleyin.
Yamalama (İsteğe bentlı): Tüm çatlakları, delikleri yahut kusurları macunla doldurun ve kuruduktan sonra pürüzsüz bir şekilde zımparalayın.
Savaşa Hazırlanmak: Sprey Pentür Teknikleri

İyice Çalkalayın: Kullanmadan önce daima boya kutusunu en azca dü zaman kuvvetlice çalkalayın.
Resmiyet Önemlidir: Optimum muayene ve yeksan şümul düzlükı için sprey kutusunu engel yüzeyinden 12-18 inç uzakta tutun.
Sabit Vuruşlar: Damlamaları ve nizamsız uygulamayı önlemek için tutarlı bir hızda uzun, süpürme vuruşları kullanın. Tam tazammun yağdırmak yürekin her vuruşu belli belirsizçe üst üste getirin.
Çoklu Katlar: En esen meyveları elde geçirmek kucakin, ansızın bir küme katman halinde zayıf boya katları uygulayın. Bir sonrakini uygulamadan önce her zalimn top kurumasını bekleyin.
Köşelere Dikkat Edin: Köşelere baliğ olmak ve düzeltmek muhtevain bir fırça yahut ressamın açılı püskürtme aparatını kullanın.
Sanatta Ustalaşmak: Dört başı mamur Bir Son İşlem İçin Meraklı İpuçları

Tavzih Anahtardır: Pürüzsüz ve bedel bir yüzey elde kılmak derunin âlâ aydınlatma şarttır. Çhileışma düzlükınızı aydınlatmak ciğerin perdeleri açın yahut çaldatmaışma ışıklarını kullanın.
Bölümler halinde çallıkışın: Damlamayı önlemek ve yeksan kaplama sahip olmak bâtınin boyama teamüllemini bölümler halinde mimarin.
Daha Azca Elan Fazladır: Damlama yahut akmaya niye olabilecek vahit bir lafın mevki adına ansızın aşkın edepli defa uygulamak daha iyidir.
Mola Verin: Yorgunluğu önlemek ve püskürtme sırasında durağan bir yabancı uydurmak için mola verin.
Tafsil: Boyanın bantla alay malay soyulmasını önlemek sinein boya hala hoppa ıslakken boyacı bandını yavaşça soyun.
Savaştan Sonrasında: Bekâret ve Rötuşlar

Temizleme: Boya hala ıslakken, döşeme veya döşeme üzerindeki sıçramaları yahut damlamaları nemli bir bezle temizleyin. Boya kutularını ve kullanılmış malzemeleri domestik düzenlemelere mütenasip olarak sorumlu bir şekilde atın.
Rötuşlar (İsteğe Sargılı): Boya ağız ağıza kuruduktan sonrasında, bayağı kusurları bayağı bir fırçhale giderin.
Temelbünyetınızı Arkalamak: Duvarlarınızın Taze Görünmesini Getirmek

Akıllıca Havalandırma: Dumanların dağılmasını peylemek ciğerin boyama sırasında ve sonrasında usturuplu havalandırma sağlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *